| Leonard_Aly_1980 a întrebat:

Salut, am un ATV 107cc și nu știu ce are de nu pornește, i-am schimbat chiuloasa cu tot cu culbutori și releul de pornire, carburatorul și învârte motorul dar nu pornește, funda.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Transmisia nu este pusa la punct. Adica orice motor are o anumita sincronizare intre chiuloasa, supape, axa cu came. Daca nu sunt reglate cum trebuie, nu porneste sau distrugi motorul, pistonele lovind in supape.
Cheama un mecanic bun sa verifice daca motorul este pus la punct si distributia este ok.