| Sebastian5951 a întrebat:

Am un Atv micut de 110 cc!
Nu are bateria buna si de obicei ca sa il pornesc il porneam ori de la masina ori cu redresorul!
Ultima data l-am pornit aseara si a pornit bine. Azi am incercat sa il pornesc dar nu mergea, asa ca l-am pus la redresor si am incercat sa il pornesc dar nu merge. Invarte dar nu porneste!
L-am pus si la masina dar tot asa invarte dar nu porneste!
Ce pot sa ii fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Du-te la un service; e posibil să ai și ceva defect la aprindere. Verifică și bujia. Dacă după mai multe încercări de pornire e umedă și miroase rău a benzină - e clar, aprinderea e de vină. Dacă e uscată, înseamnă că motorul nu se alimentează.

1 răspuns:
| itsoft a răspuns:

Schimba bateria cu una noua. tu nu vezi ca bateria nu mai e buna.