| Alin_Ionut_1998 a întrebat:

Salut, am un audi 25 TDI 2003 180 cp când este puțin mai frig afara nu pornește deloc, învârte dar nu pornește ca și cum n-ar avea motorina, dacă o trag pornește imediat.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa face motorina la rece are pretentii la pornire. E posibil sa nu rezolvi niciodata misterul sau vei baga bani la greu in reparatii. Schimba cu benzina

| Simpatic a răspuns:

Daca merge trasa sau impinsa cum zici este de la electromotor, are periile acelea duse si trebuiesc inlocuite, bobina si periile. NU este o operatie scumpa.