| Cosmin_Nastasa_2000 a întrebat:

Salut am un audi a4 b7 an 2006 motor bpw are o bătaie cand il pornesc si nu se opreste si cand o accelerez tot la fel bate iam curățat filtru de paricule iam luat alt egr da tot la fel face ma puteti ajuta

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asa si ceare bataia cu EGR sau cu filtru de care spui? Cind bate motorul e clara ai probleme la motor nu la cei pe motor.Deci s-ar putea sa ai ceva la chiulasa, ceva valve, asta ar fi un caz fericit, adica sa nu fie probleme la pistoane cai mai naspa, mai mult de munca.La valve dai jos doar chiulasa si rezolvi.Bine nu tu ca nu te pricepi.Bine asta aca bate cum zici la motor, sa nu fie cumva de la altceva acel zgomot.Treb sa se uite careva care se pricepe inainte sa mai faci cheltuieli asa aiurea.Nu te mai apuca sa cumperi tu pe ce crezi tu car fi ca irosesti banii aiurea.Adu pe cineva priceput sau duo undeva la verificat platesti macar sa-ti zica ce are, apoi stii exact ce ai de facut.Banii aia ce iai at pe egr si pe filtre ii dadeai pentru sa afli ce problema e, si acum deja erai cun pas inainte.

| blAster85 a răspuns:

Bataia creste in functie de turatie? cred ca e grav,poate fi o biela,cuzineti,tacheti, cred ca trebuie desfacut blocul motor, poate fi de la vreun piston, sau valva, oricum de mers la service.