| Alex10092003 a întrebat:

Salut am un Audi a4 b7 aseară am mers cu el vreo 50 de km și nu mi-a urcat apa la 90 și azi mi-a urcat oare să aibă ceva?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Probabil termostatul este defect

de pe net aflam :

"Simptome termostat defect: dificultăți în atingerea temperaturii optime de lucru a motorului - dacă, însă, termostatul rămâne blocat în poziția deschisă, lichidul de răcire circulă în mod continuu, răcorind în permanență motorul, acesta neputând atinge temperatura optimă pentru o funcționare eficientă."

| Alex10092003 explică (pentru Simpatic):

Aseară nu mi-o urcat deloc și am mers 50 de km și azi am mers 5 km și o urcat aproape ajungea la 90

| Simpatic a răspuns (pentru Alex10092003):

Da,asa pare termostatul
este de obicei primul care se schimba, nu costa o avere!
poti de asemenea cere si sfatul unui mecanic priceput, dar sunt sigur ca acelasi lucru isi va spune!