| Valentin_Giany_1996 a întrebat:

Salut am un audi A4 cabrio 2004 și vreau sa schimb volanul cu unu mai nou. Un 2012 sau mai nou se poate?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Da, se poate sigur.
Dar atentie, e posibil sa ai nevoie de un calculator nou de coloana si respectiv de o spirala noua, eventual sa modifici conectorul airbag-ului.
Al tau fiind cel mai probabil B6, ai airbag single stage, daca pui volan model mai nou, el va fi dual stage, deci va trebui sa pui conectorul airbag-ului pe stagiul 2.

Ai mai multe detalii aici:
http://www.clubaudi.ro/......-b6.23207/