| Gabitzu246 a întrebat:

Salut
Am un audi a6 c6 2.0 tdi blb 2008 multitronic 7+1 si in driver cand ii dau modul sport are tendinta de a smuci cand schimba vitezele, i-am facut schimbul de ulei si tot ce trebuie facut, vreo parere? nu am niciun fel de eroare pe cutie.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu are ce sa fie decat uzura cutiei. Daca nu smuceste tare si mergi normal cu ea o sa duca mult si bine.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dupa schimbul de ulei este vreo diferenta?

| Gabitzu246 explică (pentru Frank51):

Da, s-a cunoscut o diferenta, adica pana in 3000 de ture cutia schimba perfect la turatii mai mici nu o simt deloc, dar cand o dau pe sport(rareori se intampla) atunci simt ca da sa smuceasca.

| Gabitzu246 explică (pentru Frank51):

Inainte sa schimb uleiul imi statea undeva la 78 de grade temp la uleiul din cutie, dupa a scazut undeva la 65

| Frank51 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Nu are ce sa fie decat uzura cutiei. Daca nu smuceste tare si mergi normal cu ea o sa duca mult si bine.