| Nick9401 a întrebat:

Salut, am un bmw 320 i(2.2) e 46, consuma excesiv ulei, aproximativ 1.5 l la 1000 km, care ar putea fi cauza? motorul lucreaza bine, pierdere de ulei pe desupt nu am vazut!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

I s-a facut de schimbarea setului motor. Cauza sunt segmentii de ungere de pe pistoane.

| relian a răspuns:

Scoate fum cand merge motoru sau nu? Daca nu scoate nici un fel de fum atunci pierde pe undeva pe la capace ori la baie ori la chiulasa la capac.Nu ai spus daca are turbo sau daca e diesel sau benzina. daca are turbo s-ar putea sa piarda si pe acolo, deci fara fum la esapament pe acolo s-ar putea pierde ulei.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Trage la fier vechi.

| Mejdej a răspuns:

Dai o fuga in service si vezi care e problmea. Bafta

| AdiTudose a răspuns:

Nu te stresa, asta e,, boala'' la toate bmw-urile le place uleiul

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru AdiTudose):

Da, am auzit chiar ca atunci cand cumperi un bmw iti da fabrica un butoi de ulei bonus.