| jokerx2 a întrebat:

Salut.am un casetofon la masina aiwa 40wx4 destul de vechi impreuna cu 2 boxe pe care am dat aproximativ 60 de lei.boxele se aud prost bass deloc treble putin.cand maresc putin volumul nu se mai intelege nimic.Mi-am dat seama ca sunt boxele de vina. vreau sa-mi iau alte boxe la un pret mai mare adica peste 130lei.Va fi in stare casetofonul sa tina boxele...nu la putere maxima dar macar sa se auda decent? dau funda!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Fă o probă înainte la casetofon cu un difuzor oarecare, preferabil de 4 ohmi, şi vezi cum se aude. Dacă e ok atunci poţi cupla 4 difuzoare dar nu uita să fie fazate! Altfel o să se audă mai puţin bass şi gol de sunet în centru.

1 răspuns:
| 0rlando a răspuns:

Poți pune liniștit boxe de 50 - 60W pe el, pentru că oricum nu poți asculta muzică cu volumul la maxim.