| Quazar a întrebat:

Salut. Am un duster la munca si eu plus alti 2 colegi lucram pe el in ture. Pe tura mea cand am predat masina mergeau farurile. Cand a dat sa plece celalalt nu-i mai mergeau decat proiectoarele de ceata. Farurile nu mai mergeau. N-au mai functionat dintr-o data farurile. Aveti idee ce ar putea avea? Plus ca eu de la colegi am mai luat-o odata cu defectiune la blocul de lumini nemaimergand faza lunga....cred ca aprind farurile cu picioarele sau ceva...

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mers la un electrician auto si vazut care-i problema.
Nu stiu daca are legatura dar poate acea maneta BC sa fie dusa si ea, aia care schimbi semnalizarile, aprinzi farurile etc daca e asa costa multisor, dar nu insemna ca e vina ta sau a colegilor, aveti un sef el trebuie sa plateasca reparatiile si constatarea.

| RaduRobertRO a răspuns:

Mașina se strica, e un obiect. La partea electrica pot apare probleme exact când pornești pentru ca atunci curentul e maxim.