| deyutz95 a întrebat:

Salut, am un ford fiesta 1.4 benzina, imi fierbe apa in vas si se evapora, am fost la o gramada de mecanici si nici unu nu stie ce sa faca, toti au presupus si am schimbat urmatoarele chestii, termostat, senzor de temperatura, vas de expansiune, garnitura de chiuloasa, si tot degeaba

4 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Scade apa in vasul de expansiune si dupa aceea fierbe sau fierbe si daca apa este peste minimul din vas?

| deyutz95 explică (pentru shrink):

Apa fierbe in vas chiar daca este sub minim, atata timp cat este un strop de apa fierbe

| shrink a răspuns (pentru deyutz95):

Offf... raspunde-mi punctual ca sa pot incerca o diagnoza; deci - fierbe si daca vasul e plin cu apa?
are ceva miros de benzina apa din vas? are pete de ulei in apa?

| deyutz95 explică (pentru shrink):

Apa fierbe, nu miroase, nu are pete