| Gabriell92 a întrebat:

Am un ford focus 2, cumparat la mana a-II-a. De cand l-am cumparat, am stiu de la vanzator ca avut o avarie laterala.
Ideea este ca as vrea sa ii pun airbag-urile tip cortina, insa nu stiu daca masina are legaturile facute pentru a le pputea activa. Ideea este ca masina probabil a avut aceste airbag-uri, pentru ca sus, plafonul este dezlipit de captuseala stalpilor. Stei cineva cum sa verific asta? (si fara raspunsuri "mergi la service" ca asta sti si eu sa faclaughing )

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Desfa partea cealalta si vezi daca sunt airbag urile. Alta idee ar fi sa vezi exact modelul si sa cauti dotarile

| Gabriell92 explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru raspuns, dar "golul" este pe ambele parti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uita-te (si pe stanga, si pe dreapta), daca e inscriptionat pe undeva AIRBAG, pe stalpii laterali sau pe spatarul scaunelor.
Raspunsul la intrebare nu ti-l poate da decat cineva cu experienta in electrica/electronica auto.
Cauta un forum dedicat Fordului, sau un grup pe facebook ceva...

| Gabriell92 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc pentru raspuns, dar este o mica problema. pe stalpul de pe partea pasagerului scrie, iar pe celalalt stalp nu scrie... si airbag-urile nu se afla puse nici acolo nici acolo. Mersi de raspuns oricum!