| spirt1 a întrebat:

Detin o masina si am o problema la interior. Captuseala plafonului sa dezlipit destul de rau si prin urmare trebuie schimbata/lipita/reparata. Intrebarea mea este urmatoarea. Pot renunta la captuseala si vopsi pur si simplu plafonul (urmand desigur toati pasii in cadrul unei vopsiri corecte, smilgher, vopsea, lac) dupa ce am indepartat de tot captuseala? Cunoasteti cumva pe cineva care a mai facut asa ceva? Este indicat si ar trebui neaparat sa am acea captuseala? Astept raspuns! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Te costa mai putin sa lipesti la loc captuseala.
Are rol si de izolatie fonica si acustica,
Se vor auzi sunetele inauntru ca intr-o cutie de conserve.
La soare tabla va frige si va radia inauntru caldura.
La un hop daca dai cu capul de sus va ramane semn si la tabla si la cap.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cel mai prost e ca te ploua in cap la iarna cat mergi, dupa aia vei avea gheata ca la congelator cand opresti.

| SKHOT a răspuns:

Daca nu te deranjeaza firele care vor atarna de la plafoniera si aspectul inestetic... poti