| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Am un golf 4 1.6 benzina din anul 2000.La cateva zile mi se aprinde martorul de ulei, dar intotdeauna masina are nivelul uleiului ok.Sa fie doar o eroare? Daca merg cu masina asa cu eroarea asta ar fi o problema?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce mai faci nene cu vechitura aia de 22 de ani care polueaza ca naiba, vinde o sau da o la rabla

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e martorul rosu de ulei, nu e vorba de nivel, ci de presiune.
In 30% din cazuri e defect bulbul.
In restul cazurilor, motorul e terminat.
Eu votez cu varianta 2, daca becul se aprinde la relanti, cu motorul cald.

| DiannaDi a răspuns:

Poate fi problema electrica, nu are nimic, poti merge asa daca esti sigur ca ai ulei suficient. Doar ca e posibil ca sa te mai trezesti si cu alte erori asa ca sfatul meu e sa mergi la un electrician

| AlexMaftei2001 explică (pentru DiannaDi):

Asta e singura eroare.Si imi apare dupe ce se incalzeste motorul.

| DiannaDi a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Mergi la un electrician. Ti o poate scoate de pe laptop