| Fafica a întrebat:

Am un golf 4 cu faruri te timp xenon, dupa un tim de cand l-am cumparat, la gropi in care imi misca masina brusc se stingea xenonul dupa partea stanga, dar se si aprindea imediat dupa ce se stingea, facea mereu asa pa a inceput sa faca si ma des la gropi si daca dadeai cu pumnul sus la far se stingea si se reaprindea si cateodata ramanea si stins, trebuie sa il aprind eu de la buton, asa mi-a facut un timp, iar acum se stinge si daca stau cu masina pe loc, se stinge il aprind iar si dupa cateva secunde se stinge la loc, câteodată ramane la mult aprins dar tot se stinge. Si mai am o problema cand bag cheile in contact si dau o data de cheie se aude in dreapta la far o încercare de motoras si se aude tare, e normal? Multumesc as fi tare bucuros daca m-ar ajuta cineva :-)

3 răspunsuri:
| serban1503 a răspuns:

Probabil e vreun contact imperfect. Fa o verificare..sau poate e balastul de xenon cu probleme

Bula
| Bula a răspuns:

Dacă nu te pricepi la partea electrică, du-l la un service, altfel rişti să faci o torţă pe 4 roţi.

| Fafica explică (pentru serban1503):

Daca ar fi contact imperfect de ce de la inceput nu pateam asta si din ce in ce trece timpul cu atat se agravează si mai rau?