| Madalin123654 a întrebat:

Salut, astazi am luat un iphone 5 schimb pe schimb, iar telefonul parea sa fie ok, se misca bine si tot asa. Dar dupa l-am bagat laa incarcat dar acesta nu se incarca. ramanea 5 % si incepea sa se stinga singur si cand se reaprindea avea 30% dupa s-a stins iar si cand s-a aprins 11%. si acum este 9 % intr-un final si a trecut 2 ore de cat s-a intamplat. Vad ca acum nu s-a mai stins de 15 minute si atunci cand se stingea se reaprindea singur dupa 1-2min. VA ROG CE ESTE?

4 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

În cazuri din astea ori bateria este defectă, ori încărcătorul. Dar mai cel mai probabil bateria. Du telefonul la un service sau la un prieten care se pricepe și vei afla.

| ItzBogdanMDFK a răspuns:

Ori ai luat teapa si telefonul este stricat ori trebuie sa iei alt incarcator.

| Cynar a răspuns:

Il duci la service.
Defectul este banal, iar tu ramai cu un telefon adevarat.
Se merita schimbul indiferent ce tel ai avut.

| Madalin123654 explică:

Multumesc de incurajare ( majoritatea ) o sa-l duc la reparat si vad ce este! happy happy