| ionut1alexandru a întrebat:

Salut,am un golf 4 motor 1.4 si dimineata cand dau cheie,nu porneste din prima,trebuie sa accelerez, stiti careva care sa fie cauza?(dupa in timpul zilei merge normal).

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Problema pleaca de la corpul clapeta.

| ionut1alexandru explică (pentru ombladon):

Poti detalia putin?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cand ai schimbat ultima oara consumabilele si bujiile? un mecanic iti va spune ca daca o sa continui asa o sa-ti afecteze si electromotorul

| parvuconst a răspuns:

Filtrul de carburant trebuie schimbat.

| StEaUaVLAD a răspuns:

Salut dimineata masina ingheata nu stiu exact ce dar iti pot spune sigur ca asta e problema. Si din cate stiu dureaza 2-3 sec pana porneste.

| T0X1kSkuLL a răspuns:

Sall cred ca ar trebuie sa incalzesti bujia adica sa o desfaci sa o iei cu un patent is sa o pui deasupra aragazului pana aproape ce se incinge. Asa imi facea si mei la ATV dimineata nu pornea bine si in restul zilei pornea perfect!

| ionut1alexandru explică (pentru T0X1kSkuLL):

Le-am schimbat bujiele de curand