| Negrea_Mihai_1999 a întrebat:

Salut tpu...am vw golf4 din 2001 benzinara 1.6 16v...de un timp la prima cheie porneste dar si daca accelerez se accelereaza greu sau deloc si moare motorul.la a doua cheie numai are nimic merge normal

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu patesc la fel la un scenic ll din 2005 1.6 16 v, si eu as dori sa stiu de la ce e.Si se aude un barait ceva jos, dar asta se intampla foarte foarte rar, si nu stiu de ce?

| alex495 a răspuns:

Scoate mufa de la egr si incearca iar. Dacă a8 check engine aprins, s-ar putea sa fie și de la sonda lambda

| Negrea_Mihai_1999 explică (pentru alex495):

Nu am nimic aprins...creca e de la filtru de benzina ca si miroase putin a benzina si numai trage asa bine...eu asa cred dar cerui sfaturi pentru cine stie care au avut si ei problema asta

| alex495 a răspuns (pentru Negrea_Mihai_1999):

Un prieten expert in golf uri pe benzina asta mi-a spus. Dar ar putea fi si filtrul cum spui tu. Nici pe tester nu ti apare nimic?

| Negrea_Mihai_1999 explică (pentru alex495):

Si dupa bag din nou mufa la egr? Sau o las scoasa

| Blekz a răspuns:

Mergi la mecanic