| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut, am un golf 4 si am o problema care nu ii dau de cap, zici ca e un facut daca o duc la service nu mai face. Am o bataie, un trosnit in viraje la viteze mici mai tare, la viteze mai mari un pic mai incet. Am schimbat la service capetele de planetara, bucsele bascula, discuri, placute toate noi. De la ce sa vina trosnitul, oare de la amortizoare si de la flanse?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Placutele de frana, aveam pe axul din fata dimensiuni mai mici decat cele recomandate de fabricant cand am cumparat masina si trosnea in viraje la plecarea de pe loc, dupa ce am inlocuit cu alea bune nu am avut probleme. Masina ta e veche e normal sa nu aibe chef de viata.