| ROBBYSHOW a întrebat:

Salut am un golf 4 si când dau drumul la Ac imi bagă aer cald, știe careva de ce? Am verificat toate tijele cablurile acționează cum trebuie compresorul pornește ventilatoarele se învârt freon este. Care știe cum se remediază aceasta problema primește funda!happy

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Dupa cateva minute pune mana pe teava care pleaca de la compresor in habitaclu (dupa ce opresti motorul) si vezi daca este rece.
Ar trebui sa faca bruma pe ea.
Esti sigur ca compresorul se invarte?
Nu te lasa pacalit de partea exterioara a cuplajului electromagnetic.
Aceea se invarte tot timpul.Se aude un tacanit si cupleaza bobina si abia atunci invarte si compresorul.