| Ionut_Adrian_2002 a întrebat:

Salut,am un golf 5 1.4 MPI 16V 75 cai și azi i-am făcut schimbul de ulei și filtre, inclusiv filtrul de benzina și după câteva ore am plecat cu mașina și urcând o rampa mi se înfrânase motorul pentru o fracțiune de secunda și mi s-a aprins in bord check engine și îmi Trepidează foarte tare motorul, știți cumva care ar fi problema? Dau funda

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

A mai făcut așa sau doar o singură data?

| Alexinn0 a răspuns:

Pe lângă Check Engine ți se mai aprinde și altceva?
De la acea întâmplare ai sesizat vreun zgomot ciudat de la motor, care bineînțeles sa se audă și pe evacuare?

| Ionut_Adrian_2002 explică:

Țin sa Menționez ca îmi și pierde putina benzina pe la filtru!

| Panamax a răspuns (pentru Ionut_Adrian_2002):

Nu are voie sa piarda benzina, nici macar o picatura.
Poate ai reusit sa strici cuplele alea rapide sau nu le-ai bagat pana la capat sa faca click.

| Ionut_Adrian_2002 explică (pentru Panamax):

Și asta ar putea fi problema de îmi face mașina așa?