| Alexandrei1990 a întrebat:

Am un jeep Patriot 2.0 CRD din 2008. Este achizitionat de curand. Aș vrea să stiu daca si voi aveti probleme la pornire? Cand il pornesc trebuie să țin apăsat pe accelerație puțin, daca nu țin apăsat nu pornește. Vreau să știu daca si la voi exista chestie/problema. Si daca nu e ok cam care ar fi problema

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce turatie are la ralanti?

| Alex94xp a răspuns:

Salut! Aceeași problema am avut-o și eu, a fost din cauza Distribuției care era sărită de la punct, Dup ce am verificat mai întâi, pompa combustibil, pompa injecție, bujii și releu bujii sa văd dacă sunt in regula. După ce am schimbat distribuția nu am mai avut probleme. Distribuție SKF + pompa apa 1400 lei cu ror cu manopera