| Poseidon69 a întrebat:

Am un moped Tomos a3 automatic
si tata trebuie sa schimbe pistonul si segmentii dar cu ce se lipeste inapoi cilindr-ul?
Un prieten mecanic mi-a spus ca cu Garnitura de clingherit/ Placa de clingherit
Iar tata a spus ca cu silicon...
Pana la urma cu ce se lipeste daca cu alt ceva vreau informati si un pret daca se poate.

Multumesc antecipat! big grin

1 răspuns:
| qest11 a răspuns:

Cred ca ar merge cu silicon de motoare care sa reziste la temperaturi mari, nu silicon de chiuveta. Normal ar fi trebuit niste garnituri de cauciuc/cupru/carton ca la batrana dacie.