| vegeta a întrebat:

Salut am un opel astra g motor 1.6 8valve si am o problema!
Spuma galbena cu consistenta vascoasa la busonul ulei? din ce cauza se intampla chestia asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti baga antigelul in baia de ulei.Arata a garnitura de chiulasa arsa. Daca ai la fel pe joja de ulei e clar.

| vegeta explică (pentru darrio2007):

Daca e sa fie asa cum spui tu am vazut ca garnitura nu e scumpa dar pretul unei reparatii cam cat ar fi bine nu la un service la un mecanic asta 1 la mna si 2 daca merg mai mult timp asa exista riscul de a patii ceva?

| darrio2007 a răspuns (pentru vegeta):

Daca mergi asa risti sa ajungi la o segmentare a motorului care se poate ridica si la 2000-3000 lei modest manopera +piese.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate fi si de la condens, nu te grabi.

| vegeta explică:

Am uitat sa mai spun inca ceva cand au fost acele geruri foarte mari mi-a disparut si tot antigelul din vas dupa care am completat la loc si acum imi pierde dar foarte putin si foarte rar...