| silviu086 a întrebat:

Am un Opel Insignia 2.0 CDTI 130cp si am o mica problema cu ea. La accerelare intre 1300-2000rpm apare o mica intrerupere. Cand face chestia asta turbina se intrerupe si ea, ca si cum ar pierde presiunea. Puterea revine la normal imediat, la accelerari usoare nici nu iti dai seama. Dupa 2000 rpm nu se intamplat, iar masina trage bine. Va rog frumos cine cunoaste si ma poate ajuta cu un raspuns v-as ramane recunoscator!

1 răspuns:
| Puspefaptebune a răspuns:

Aici poate este de vina turbina, un furtun intepat sau injectoarele, una din cele 3