| miaitza a întrebat:

Salut,

Am un Opel Vectra A, an fabricatie 1992. Casetofonul este cel cu caseta, original de acum einshpe' mii de ani si as vrea sa fac o mica modificare la el. Vreau sa il scot si sa las spatiul liber unde era el iar boxelor sa le fac o iesire tip Jack 3.5mm pentru a le putea conecta la un telefon. Nu vreau sa mai tin casetofon in masina si nu vreau decat atunci cand intru in ea sa conectez jack-ul la telefon si sa ascult in boxe muzica de pe el.

Intrebarea mea este: Ar fi posibil asa ceva?
Multumesc pentru timp.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Da,din Mp3 in amplificator si din amplificator in boxe

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu ai cum sa pui boxele la Mp3, ai nevoie de un amplificator...

| miaitza explică (pentru ombladon):

Banuiesc ca un electrician s-ar pricepe la asa ceva, eu nefiind unul...deci boxele spre amplificator si din el in mp3 ar merge?

| ombladon a răspuns (pentru miaitza):

Da,din Mp3 in amplificator si din amplificator in boxe