| AresLusitani a întrebat:

Salut tuturor! Am un opel vectra 1.8 16v si am la el un casetofon pe caseta din ala vechi... nu stiti daca nu cumva masina are o intrare AUX ca eu am cautat toata ziua prin ea si n-am gasit nimic... as vrea sa fie o mnodalitate sa ascult muzica fara a fi nevoie e casetawinking Funda pentru cel mai bun raspunswinking

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ce a zis colegul plus poţi scoate casetofonul din bord şi verifică dacă alături de celelalte fire de conexiune nu ai şi fire dotate cu mufe RCA. Acestea au de obicei nişte căpăcele de plastic roşu cu galben sau altă culoare. Unele aparate au o mufă jack mamă pe faţa acestuia, iar altele, cum am zis în spate mufe RCA.

| 0rlando a răspuns:

Dacă nu ai găsit, probabil că nu are, dar mai există două soluții:
1. Modulator FM, dar să nu fie chinezărie ieftină.
2. Adaptor casetă audio http://www.okazii.ro/......a119790849

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista adaptor exact ca o caseta care o bagi si din ea iese un cablu care-l bagi in MP3 player sau cd player sau orice sursa de sunet vrei tu :
http://www.google.ro/......tp?/imgres
FUNDA clar! Hai sari cu ea! :D