| Swiftt a întrebat:

Am un Opel Vectra C din 2006 si nu imi mai alimenteaza prizele, nici cea din fata din cea din spate. Tin sa precizez ca functionau perfect inainte sa dau bornele jos de pe baterie. (am schimbat bateria) Tot dupa ce am schimbat bateria a aparut o eroare in bord când pun contactul apare pentru 2 secunde "AIRBAG" in loc la KM.
Rog un cunoscator sa ma ajute.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data verifica sigurantele

| Swiftt explică (pentru suntserios):

Sigurantele sunt bune toate, le-am testat.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Pune testerul pe ea. Incearca sa schimbi sigurantele, daca nu merge nu iti face undeva contact bine.

| Swiftt explică (pentru Începătorul988):

Testerul nu-mi arata nimic, doar eroarea de la Airbag. Sigurantele sunt toate functionale, le-am testat.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Swiftt):

Atunci ai intrerupt pe undeva.

| Deian_Ali_1980 a răspuns:

Probabil sunt arse cateva sigurante iale la rand si verificale sau poate ai un acurt dar sigur este de la sigurante mult noroc