| Bolo_Dennis_1998 a întrebat:

Am un opel vectra din 2002 1.6 16v. In timp ce mergeam cu ea( aerul conditionat oprit) dintr-o data a inceput sa mearga aerul conditionat. Becurile nu erau aprinse sau ceva. Am apasat pe off dar tot nu se oprea. Deci acum de cate ori pornesc motorul, porneste si ventilatia automat,. Care ar putea fi problema? Multumesc

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Cum adică mergea aerul condiționat dar becurile nu erau aprinse? E destul de greu sa îți dai seama pe frigul asta ca a pornit, daca becul e stins.
Daca cuplează de unul singur, undeva trebuie ca ai un scurt, ar trebui sa dai fuga la electrician, înainte sa faci un mic foc...