| duta2000 a întrebat:

Salut am un passat 16 benzina din 97 berlina dupa ce pornesc motorul si dau drumul la faruri bordu cand se aprinde cand nu invart de rotita aia of on of on... pana se aprinde care este problema? sigurantele? nici nu stiu unde sa ma uit ajutati-ma va rog dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Deci in primul rand te sfatuiesc sa nu te iei dupa nimic si nimeni care iti spune pe forum sau fara sa vada masina. Problemele la partea electrica nu se pot diagnostrica fara sa vezi masina. Poate fi un scurtcircuit cine stie unde si sa se manifeste in cu totul alte zone (Conform legilor curentului electric de clasa a 8-a) deci nu stii cum sunt legate si asa mai departe. Te sfatuiesc sa contactezi un electrician auto bun!

1 răspuns:
| 9gygy a răspuns:

Mai degraba ai firul de masa rupt. Borna negativa a bateriei trebuie sa fie legat si pe electromotor sau cutia de viteze iar a doua pe caroserie. Verific-o pe cea de la caroserie.