| Arh123 a întrebat:

SAlut: Vreau sa imi iau o masina si nu stiu ce eu vroiam cv de genu opel sau un vw passat cc aia berlina de prin 90 -95 dar nu imi place deloc bordu parca e o cutie va rog ziceti-mi si mie o masina asa pana in anul 2000 dar sa fie caam ca un opel astra

Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti o Renault Megane break, de-aia mai veche (e mai lunga, de bagi frigiderul i portbagaj). Stiu una cu pilot automat, motor de 1.9 TDiesel si 6 viteze, merge perfect. Pe la 140 de kilometri pe autostrada zici ca toarce, consuma cam 6, 2 la 100, are o gramada de briz-brizuri, de la detector de lumina si de ploaie la aer conditionat computerizat, ce mai... francezii le au cu electronica. Si nici nu e scumpa, la vreo 8000 de coco iti iei un euro4 de vreo 3 ani. Dupa ce o vezi ce moale e in comenzi si ce inertie mica are, te razgandesti imediat vis-a-vis de Opel.