| Lider44 a întrebat:

Am un Passat B6 2.0 TDI BMP(140cp). Uneori se aprinde martorul spirala și intra in limp mode. Las video aici. Mulțumesc!
http://www.youtube.com/watch?v=5c-9W3Sn0Sk

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, acel martor indica preincalzirea bujiilor incandescente, posibil ca o bujie sa fii cedat, cel mai bine ar fi sa mergi la un mecanic pentru rezolvarea problemei

| Lider44 explică (pentru DaniTDCI):

Pornește din prima și dacă sta in ger. Martorul se aprinde și intra limp mode la drum lung și la sarcina mare. De exemplu când urc o panta cu a 4-a.