| Luci003 a întrebat:

Am un Passat B6 DSG.
Câteodată după ce plec de pe loc miroase a încins, dar puțin.
Știe cineva ce are?
E vreo problema?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pleci cu demaraj?
Daca raspunsul este nu, si nu miroase a :ambreaj incins: atunci e clar ca iti este blocat un etrier.
Cum faci asta pornesti masina mergi in linie dreapta 500 de metri sa zicem fara frane bruste (undeva unde este liber), tragi masina pe dreapta, poti opri motorul, trage frana de mana. Si daca ai jante de aliaj pui pana pe fiecare janta in parte. pe janta pe care frige este problema cu etrierul.
Mai pot fi si alte cauze de miros incins dar nu imi vine in cap, mai ales ca nu ne-ai spus mai multe.

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

*pui mana pe fiecare janta in parte
am o tastatura busita pe laptop happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu un B6 si am intampinat aceeeasi problema.A mea era manuala.

| Rapidauto a răspuns:

Abreiajul cu siguranta...Cel mai bine e sa mergi la un service specializat pentru rezolvarea din timp