| anonim_4396 a întrebat:

Am un volvo v40, dupa ce merg putin cu masina, o opresc si miroase a incins, ce sa fie?

7 răspunsuri:
| Alexandro9050 a răspuns:

Nu sunt expert, si probabil vei crede ca rad de tine, dar am vazut destul e multi soferi care merg cu frana de mana trasa, sigur nu faci si tu asa?

| RB26DETT a răspuns (pentru Alexandro9050):

Nu, daca mergeam cu frana de mana trasa nu puteam azi sa prind asa usor 140 km/h si nu, nu am patit niciodata sa plec de pe loc cu frana de mana, ma astept la un scurt circuit undeva dar nu stiu mai exact unde si din ce cauza?

| Alexandro9050 a răspuns (pentru RB26DETT):

Du-o la un service, sa ii faca un control. vei afla. am vazut ca si aerul conditionat scoate unele mirosuri aca este prea uzat

| RB26DETT a răspuns (pentru Alexandro9050):

Miroase doar cand o opresc a ars/incins

| Robyi a răspuns:

Salut! Probabil e devina racirea motorului. Te-ai uitat in bord cate grade arata la apa? Incearca. Sau mergi la un electrician.

| RB26DETT a răspuns (pentru Robyi):

Adevarul este ca ieri am mers cu ea si 160 pe 34 grade celsius si am turat motorul foarte tare intr-o depasire si tin sa mentionez ca am probleme cu rulmentul de la ambreiaj, si motorul de 2000 cmc benzina care consuma 8-9% cu 136 cp cred ca l-am cam fortat masina fiind masina de familie am mers cu ea ca si cum ar fi masina sport

| bogdytzu a răspuns:

Poate sa miroasa si de la conductele de racire facute din cauciuc... si au cel putin 90 de grade pe ele + radiatorul incins si daca sa mai scurs si ceva lichide in zonele fierbinti cam asta ar fi+ compresorul de la aer conditionat nefiind folosit iarna