| Sc0rp10n a întrebat:

Salut, am un passat b6 si i-am pus un casetofon aftermarket(pioneer mai exact) dar cand iau contactul ramane inca aprins, oare ma poate ajuta cineva? Tin sa menționez ca mereu trebuie sa il pornesc de la buton cand pun contactul, trebuie pornit manual, cand opresc masina trebuie sa il inchid manual.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Trebuie inversat in mufa plusul permanent (de obicei un fir galben mai gros) cu plusul de la contact(de obicei rosu).

| sierra1 a răspuns:

Te poate ajuta un electrician ce identifică un fir alimentat DUPĂ ce contactul din cheie e pus. Asta se face măsurând cu un aparat (să-i zicem voltmetru)

| Sistemulxxl a răspuns:

Iei firul pozitiv (+) si-l tai. Cand vrei muzica unesti capetele, cand nu le lasi deconectate.