| Whitesnake99 a întrebat:

Am un peugeot 407 ce ocazional nu sta la ralanti. Turatia scade la 500 si apoi masina "isi da o pedala" pentru a reveni la valoarea normala, si tot asa, timp de vreo 10-15 minute, dupa care isi revine. De la ce poate fi?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Injectoare...E ca și cum ar intra prea putina motorina si încerca sa completeze, urcând apoi puțin peste turația normala?

| Magaforce32434 a răspuns:

Incearca sa mergi la un mecanic si sa o bage pe tester
S-ar putea sa fie debimetru, sa nu poate calculeze cat aer intra
Sper sa iti fie de folos!
Succes!