| Mustatea_Alin_1998 a întrebat:

Am un "PIAGGIO SI" si vreau sa bag doar benzina sa nu o mai amestec cu ulei.Ce spuneti o sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Vlascici_Marko_1997 a răspuns:

NU, normal ca nu poti pentru ca motorul nu are al vas unde sa bagi ulei de unde-si va lua el singur, tu trebuie sa-i bagi ulei in benzina pentru a avea el ungere. Daca tu nu vei baga ulei in el atunci il vei gripa se blocheaza motorul pentru ca el nu are ungere si se vor decalii segmentii

8 răspunsuri:
| Braunion a răspuns:

Nu, ii distrugi motorul. O sa se frece piesele alea fier pe fier pana le gasesc dracii.

| SparkleO a răspuns:

Nu te risca. si bunicul a avut unul, si cand a bagat numai benzina, fara ulei, i s-a busit motorul.

| Tavy201 a răspuns:

Normal ca nu laughing e foarte logic, daca nu are baie de ulei ca sa-l depoziteze ii distrugi imediat motorul

| Mustatea_Alin_1998 explică:

Multam la toti

| Mustatea_Alin_1998 explică:

Si de care ulei sa-i pun?

| hp8510p a răspuns (pentru Mustatea_Alin_1998):

Ulei in 2 timpi sau mai pe romaneste "de drujba"

| Mustatea_Alin_1998 explică (pentru hp8510p):

Adica din ala rosu?

| hp8510p a răspuns (pentru Mustatea_Alin_1998):

Da