| Ly_Iu_1998 a întrebat:

Am un piaggio ciao de 2 zile... si vreau sa stiu daca merge cu benzina cu amestec?

5 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ulei amestec 100 % sintetic, Motul 700 100% sintetic 2 T( 2timpi), Castrol 100 % sintetic 2T, Repsol 100 % sintetic 2T, in proportie de 20 mililitri de ulei la litru de benzina! Pui uleiul intr-o canistra prima data in functie de cati litri are canistra dupa aceea pui benzina, obtii o mai buna diluare a uleiului si un amestec optim!

| Ly_Iu_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Fara amestec nu merge?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Ly_Iu_1998):

NU,Lylu, trebuie neaparat bagat ulei in proportie de 20 mililitri la litrul de benzina sau 5:1, la 5 litri de benzina 100 mililitrii ulei! Nici nu incerca altfel sau altfel de uleiuri, decat uleiuri 100% sintetic! Salut si o zi buna Lylu!