| anonim_4396 a întrebat:

Se poate arde bordul electronic de la un Renault Scenic model 2004?

Răspuns Câştigător
| ricky a răspuns:

Pai bordul se poate arde la orice masina... daca crezi ca ti s-a ars mai intai verifica sigurantele ar fi cea mai buna verificare inainte sa tragi concluziile aceasta poate sa se mai intample de la vreun fir ars care in contact cu alt fir face scurt-circuit

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Da se poate arde.Motive,antervantie necalificata la instalatia electrica, folosirea de sigurante fuzibile pe circuitul respectiv de alt amperaj, sigurantele fuzibile sunt de diferite valori, anlocuirea unei sigurante nu se face la antanplare trebuie respectat amperajul acestuia.Recomand ca orice problema de natura electrica sa se faca an servisuri autorizate solicitand acte an care sa se specifice exact defectele, acestia an caz de avarii raspund pentru avarii dand garantie la interventia lor.

| andreutz a răspuns:

Nu numai la renault scenic, la orice masina... din moment ce trece curent prin el happy

| sorin a răspuns:

Poate sa iti ia foc si masina nu sa se arda numa bordu, normal ca se poate

cristian
| cristian a răspuns:

Orice lucru se mai si defecteaza din cand in cand oricat de fiabil ar fi.

| gabriel_7188 a răspuns:

Da s-a intamplat unui prieten de'al meu...este o buba generala la masinile renault... din cate stiu a trebuit sa inlocuiasca electronica complet, sper sa nu fie asa si in cazul tau...

Bula
| Bula a răspuns:

Da, ca si orice aparat electronic.