| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! am loat un scuter kymco cu set de 80cc in 2t.problema e ca nu-mi da scaneie la bujie cand dau la pedala mentionez ca nu am baterie pe el, dar cand dau la pedala farul se aprinde.am incercat si cu o lata bobina si tot nu da gram de scanteie.cand l-am loat am dat o pedala si un fir de la baterie cel rosu era pe caroserie(cadrul de fier)si a facut flama s-o fi ars ceva? mentionez ca bujie am curatato cu o perie de sarma.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Cand dai la pedala, ai in jur de 40V AC pe mufa care intra in CDI?

| radoy22x3 a răspuns (pentru ombladon):

Habar nu am.nam cu ce masura.sti din ce poate fi?

| ombladon a răspuns (pentru radoy22x3):

Pai nu am cum sa stiu ce este, dar daca nu ai tensiune pe mufa,, atunci ai probleme cu infasurarea de pe magnetou.