| Lutac_Emanuel_1999 a întrebat:

Salut am un scuter aprilia leonardo 125 Rotax, si cand il accelerez la maxim nu vrea sa traga motorul si se aude niste batai puternice, oare ce sa aiba?

1 răspuns:
| япончик a răspuns:

Daca zgomotul vine din motorul lui e ceva cam grav, nu merge cu el pin nu rezolvi, verifica uleiul, sau ar putea fi de la clapeni asta se rezolva, sau l-ai accelerat peste seama, ori ai mers aiurea. in fine nul porni pinnu rezolvi, e o problema nu de la vreon buton ca sate ajute cineva aici, dar e ceva care trebuie de vazut