| Marian_Tarău_1999 a întrebat:

Am un scuter First Bike Tornado in 4T si i-am pus ulei recent, iar cand l`am pus nu vrea sa mai traga si scoate fum mult si porneste foarte greu, cand il pornesc sta 5 minute pornit, merge sa-l accelerez dar dupa moare, cand il accelerez dupa astea 5 minute moare motorul, se opreste. Inainte sa ii pun nu scotea fum. Acum am scos uleiul si tot asa face, oare nu s-a curatat motorul de ulei sau are altceva? Dau funda celui care ma ajuta va rog!

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sper ca ai pus ulei de 4T in baia de ulei nu prin rezervor sau ceva de genulhappy

| Marian_Tarău_1999 explică (pentru OldSoul):

Am pus ulei in baia de ulei, un ulei ieftin ce ii drept, dar acum cum scap de fum, adica sa fie ca inainte, am scos uleiul... acum ar trebui sa se curete uleiul de pe motor sa fie ca inainte?

| Marian_Tarău_1999 explică (pentru OldSoul):

Am pus in baie, unde trebuie, un ulei cam ieftin... dar in fine, totusi cum scap de fum si sa traga ca inainte, fara ulei. oare sa nu se fi curatat uleiul de pe motor, ca eu l`am scos!?

| OldSoul a răspuns (pentru Marian_Tarău_1999):

Vezi ca daca pornesti motorul fara ulei... iti iei adio de la motor, baga un ulei bun, eventual motul de 4t.

| nelutu33k a răspuns (pentru Marian_Tarău_1999):

Baga ulei motul in baia de ulei dupa ce il scoti pe ala vechi bagi odata si clatesti putin cu ulei din asta bun si dupa bagiulei motoul dar neaparat in 4 timpi alta problema daca scoate mult fum ie garantat de la ulei sau mai rau sa fie segmenti pe gata verifica bine nu neglija problemele astea