| nelutu33k a întrebat:

am un scuter piaggio nrg mc2 din 1996 merge foarte porneste din prima pedala si la automat la fel de bine,, prinde undeva la 110-115 km/h dar pleaca putin mai greu de pe loc si scoate fum alb.
ce problema ar putea avea de pleaca greu de pe loc si de ce scoate fum alb?
am bagat benzina mai ieftina.
oare asta sa fie sau trebuie segmentat

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca pleaca greu de pe loc ar putea sa fie din cauza ca asa a fost facut, si anume sa ai demaraj mic si viteza mare, daca schimbi rolelel de la variator o sa ai demaraj mai mare si viteza maxima mai mica... Spune daca este 2 sau 4 T...

| nelutu33k explică (pentru ombladon):

Este in 2 timpi dar fumul alb de ce il scoate repet ca am bagat o benzina mai ieftina. oare sa fie de la asta?

| nelutu33k explică (pentru nelutu33k):

Cata apa trebuie sa consume nrmal ca am mers vreo 5 km cu el si nu a consumat aproape deloc si era putin calda apa. rezervorul de apa e de un litru dar as vrea sa stiu cata apa ar trebui sa consume in mod normal?
scuter in 2 timpi de 49 cm3

| ombladon a răspuns:

Ce fel de ulei ai pus?