| Argelean a întrebat:

Am un scuter de 50cc. Iarna care a trecut bateria a ramas pe scuter si acum nu mai are curent. Dupa putin timp incepe sa sfaraie/fiarba in timp ce sta la incarcat.Sa o las asa pana se incarca sau e vreun pericol daca o las la incarcat in stadiul asta?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Normal este sa sfaraie; asta indica faptul ca primeste curent. Doar un specialist, prin prezenta directa poate aprecia daca este prea violenta acea reactie

| Argelean explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Se aude destul de incet, adica de la distanta nu se aude doar daca stai langa ea

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Argelean):

Daca se aude ca atunci cand deschizi o sticla de apa minerala carbo-gazoasa, este OK

| Argelean explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Se aude mai incet de atat, mersi!