| xXFlorinXx a întrebat:

Salut, am un scuter in 4t, am schimbat ieri setul si carburatorul.
Porneste, merge 50 de metri bine, trage, dar dupa merg cu 20km/h si scoate incontinuu flacari pe tobă.
De la ce e?
Magnetou?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Copilas, ce legatura are magnetoul cu acele flacari? reglaj supape admisie si evacuare, reglaj carburator si gata

| xXFlorinXx explică (pentru DaniTDCI):

M-am grabit cand am pus setul și am pus pistonul invers.

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Iar eu nu imi pot face masina sa scoata flacari sad

| xXFlorinXx explică (pentru Începătorul988):

Sincer, acum 2 zile imi facusem eu instalatie cu bujie in toba sa scoata flacari, abia scotea o flacara, acum ca am dat bujia jos, nu mai scap de flacari