| kilometru0 a întrebat:

am o gilera runner de 180 2t kilometri putin compresie ft buna trage de rupe. Problema este ca azi dimineata cand am vrut sa-l pornesc am stat jumatate de ora cand ii dau la automat scoate multa benzina pe langa toba si porneste ft greu trebuie sa-i dau mult la automat! Precizez ca ieri am schimbat buretele de la filtru i-am pus mallosi am curatat carburatorul cu jigloare cu tot am un deltroto de 20, 5 i-am verificat cuiul ponto ii bun si ala bujii alimentare le-am verrificat pe toate am mers struna pana azi dimineata sad Ce ar putea sa fie? rog seriozitate

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Reglajul amestecului din carb.

| kilometru0 explică (pentru viotedy):

Are doar aer si relanti si cand il las in partea stanga merge perfect

| KaPy2 a răspuns:

Dimineața pornește-l și tu la peda ca nu-ți cade coada, dar 3-4 pedale fără contact și apoi ii pui contactul și pornește la sfertwinking, reglează-i și tu carburatoru bine, orice scuter pornește greu la automat dimineațawinking