| hodur a întrebat:

Am avut o problema la un scuter in 2 timpi, nu pornea, am cumparat carburator nou si nimic, am luat furtunul de benzina si am pus benzina dintr o sticla, merge perfect. Sa fie de vina muzicuta sau robinetul de vacuum? Cand trag prin furtunul de vacuum benzina curge normal. O persoana mi-a zis sa schimb robinetul de vacuum si una muzicuta.Nu stiu ce sa cumpar. Mentionez ca daca ii pun benzina dintr o sticla merge perfect si viteza, tot.La fel si daca ii pun benzina cu o seringa in carburator.

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu stiu ce poate avea din moment ce carburatorul e nou, poate nu ai pus furtunasele cum trebuie, si eu am mai patit asa, fii atent cand le pozitionezi,

| hodur explică (pentru DaniTDCI):

Furtunasele s bine puse, nu e de la carburator. vreau sa stiu daca trebuie schimbata muzicuta dau robinetul, problema e clar de la astea