| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un seat Altea si am niste faruri cu dayline adica poziții mici cu led, însă am arse 4-5 leduri si-mi apare in bord defecțiune faruri si nu mi se mai aprinde farul ala, trebuie sa opresc iar pozițiile si sa le pornesc sa mearga, unde pot schimba ledurile si daca o pot face si eu?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Farurile vin asa pe echiparea masinii sau sunt ceva chinezarii?
Eu as zice in orice caz sa apelezi la un specialist, de la improvizatii multe masini au luat foc, bine se vor trezi unii mai destepti ca mine care cunosc si electronica auto si te vor indruma sa faci tu una si alta dar eu zic ca nu merita.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Pai am dat 1700 de lei pe farurile astea acum 3 ani, sunt originale inscripționate Seat FR

| Yuoia a răspuns:

Unde daca nu la service?