| George252 a întrebat:

Salut, am un subwoofer si o statie de la Alpine dar nu imi mai functioneaza.
Intr-o seara se tot intrerupea subwooferul, daca te puneai pe bancheta din spate nu se mai auzea daca te ridicai incepea sa se auda dar intr-un final tot in seara aia a functionat si nu s-a mai oprit.
A doua zi nu a mai pornit deloc, dar faza este ca ledul de la statie verde (ON) este aprins, dar subwooferul tot nu se aude.
Are cineva idee ce s-ar fi putut intamplat?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-a intrerupt difuzorul din subwoofer sau cablajul care duce la el.
Cu putina pricepere la electronica se poate depana locul intreruperii (cu un ohm-metru /multimetru sa chiar si cu o simpla baterie de 1.5-3.7V).