| Buta1 a întrebat:

Salutare, vr sa pun o întrebare pentru cei care se pricep la montarea unui Subwoofer
Mi am luat unul de la alpine de 1000w maxim și o stație pionner de 500w, în stație am pus rca urile pe L și R, iar la navigatie când le am conectat la Audio L și Audio R nu se aude subwooferul. Pe lângă RCA urile astea din navigatie mai am doar un singur rca numit AUD SUBWOOFER,iar pe acesta funcționează, dar nu știu ce mufa sa conectez la aceasta, L sau R?

Răspuns Câştigător
| MARUSH980 a răspuns:

Oricare, atâta timp cât îți funcționează cu ambele nu contează pe care o bagi, asa este gândită navigația, asa este și a mea doar cu un RCA, dar vezi puțin ca am impresia ca pe o parte se aude mai tare subwooferul decât pe alta, verifica asta și după vezi pe care îl lași, dacă se aud la fel oricum ar fi nu contează

| Buta1 explică (pentru MARUSH980):

As vrea sa pun prin bord un buton de on off la subwoofer, cu ce cablu sa fac butonul, ca nu știu cu care e mai ok. Sa fac cu cel remote?

1 răspuns: